Uczymy programowania metodą bootcampu - czyli bardzo intensywnego treningu programistycznego, na którym przygotujesz się do zawodu programisty. Niezależnie od wykształcenia możesz zmienić swoje życie i zostać programistą - od zera. Naukę zaczniesz od podstaw i zdobędziesz umiejętności Junior PHP Developera. Nasz kurs PHP jest idealnie dostosowany do obecnego rynku pracy. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów przez bardzo doświadczonych trenerów - programistów, którzy na co dzień pracują zawodowo, tworząc programy i aplikacje. Stawiamy na praktykę - już od pierwszych godzin kursu będziesz samodzielnie pisać podstawowe skrypty, aby stopniowo wdrażać się i pisać coraz bardziej skomplikowane programy. Kończąc ten kurs jesteś gotowym do pracy jako młodszy programista.

Dwie ścieżki kariery w IT

Dopiero zaczynasz przygodę z programowaniem, ale na pewno słyszałeś, że są dwie ścieżki kariery w IT:  front-end (czyli to co widzi użytkownik aplikacji) oraz back-end (to jak działa dana aplikacja).

Jak to działa w praktyce? Front-end pobiera dane od użytkownika i przekazuje je do back-endu, aby ten mógł wykonać określone zadanie. Aby stworzyć sprawnie działającą aplikację potrzeba zarówno front-endu jak i back-endu. Są to dwa różne podejścia do programowania, które wymagają różnych umiejętności i charakteryzują się zupełnie innymi typami osobowości.

Programista front-end jest odpowiedzialny za to, co użytkownik zobaczy na monitorze - ustawia elementy na stronie, animuje, dobiera szatę graficzną. Front-end pokazuje użytkownikowi wyniki otrzymane od back-endu – jest więc wszystkim tym, co użytkownik widzi, czego dotyka i doświadcza. Dla front-endowca ważne jest żeby aplikacja/strona była intuicyjna, przejrzysta i po prostu ładna. Jeżeli lubisz tworzyć, jesteś kreatywny i przywiązujesz uwagę do szczegółów (kolory, wielkości czcionki, fonty) – front-end jest dla Ciebie.
Jeżeli natomiast do wszystkiego podchodzisz analitycznie, jesteś systematyczny, skrupulatny i cierpliwy - to wybierz back-end. Dla programistów back-endowych nie jest ważny wygląd, tylko logika działania i cel – najważniejsze to znaleźć rozwiązanie określonego zadania. Programista back-end jest odpowiedzialny za tę warstwę, która dla użytkownika jest niewidoczna (bazy danych, architektura aplikacji, logika działania, bezpieczeństwo i wydajność) - ale jest „mózgiem” lub jak niektórzy wolą „sercem” całej aplikacji.
Dla początkujących

Na ten kurs przychodzą osoby, które chcą nauczyć się programować i zacząć profesjonalną pracę w IT. Kurs PHP jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie miały styczności z programowaniem. Nie musisz mieć wykształcenia informatycznego, żeby uprawiać jeden z najlepiej opłacanych zawodów w kraju - na tym kursie przygotujemy Cię do do pracy na stanowisku Junior PHP Developera. Program tego kursu jest tak ułożony, że wielu kursantów rozpoczyna pracę w zespołach programistycznych w wielkich korporacjach lub wykonuje zlecenia dla małych firm czy startupów.

Czego nauczysz się na kursie?


Uczestnicy kończą nasz kurs z umiejętnościami młodszego developera PHP. Będziesz umiał wystarczająco dużo żeby samodzielnie stworzyć sklep internetowy, forum dyskusyjne i witryny intranetowe. Podczas kursu nauczymy Cię:

Podstawy PHP

Na początku nauczysz się tworzyć proste strony używając PHP. Ważne jest żebyś na tym etapie dobrze zrozumiał podstawy działania i budowania aplikacji.

Bazy danych

Trenerzy nauczą Cię jak tworzyć i zarządzać bazami danych oraz w jaki sposób korzystać z bazy używając PHP. Pod koniec tego bloku stworzysz swoją pierwszą aplikację, która korzysta z baz danych.

Programowanie obiektowe

To bardzo ważny etap kursu - nauczymy Cię co to jest programowanie obiektowe oraz jak wiele korzyści będziesz miał z niego podczas swojej późniejszej pracy jako programista. Pokażemy Ci jak stworzyć obiektowo zorientowane aplikacje.

JavaScript

Podczas kursu dowiesz się w jaki sposób można zwiększać interaktywność na stronach, które budujesz. Dowiesz się jak poprzez JavaScript oddziaływać na poczynania użytkownika, jak dynamicznie zmieniać treść w aplikacji bez ładowania od nowa całej strony. Możliwości wykorzystania tego języka są niesamowite!

Dobre praktyki programowania

Nauczymy Cię jak pisać, żeby Twój kod był elegancki, czysty, zrozumiały dla innych programistów - taki do którego można wrócić w każdym momencie i się w nim odnaleźć bez straty masy czasu.

Bezpieczeństwo

Nauczymy Cię elementarnych zasad bezpieczeństwa w tworzeniu aplikacji webowych. Opowiemy o takich aspektach, jak zaufanie (czy raczej brak zaufania) do danych wprowadzanych przez użytkowników, pokażemy podstawowe rodzaje ataków. Co trzeba umieć przed kursem?
• Nie musisz mieć wykształcenia informatycznego. • Nie jest potrzebne żadne doświadczenie w programowaniu. • Najlepsze efekty osiągają kursanci, którzy posiadają zdolność analitycznego myślenia oraz zacięcie do przedmiotów ścisłych - takie osoby najlepiej poradzą sobie na rynku pracy.

W jaki sposób uczymy

Nasze kursy prowadzimy stacjonarnie w większym ale także mniejszych miastach w Polsce. Formuła kursu to PHP Bootcamp, gdzie przez kilka tygodni bardzo intensywnie się uczysz, żeby w krótkim czasie osiągnąć spektakularne efekty. Postawiliśmy przede wszystkim na zajęcia praktyczne! Kurs jest zorganizowany w formie warsztatów - to oznacza, że tutaj nie ma wykładów jak na studiach. Przez cały czas jest przy Tobie trener, którego w każdej chwili możesz zapytać i poprosić o pomoc. Wiemy z doświadczenia, że sama teoria nigdy nie wystarczy. Żeby zawodowo programować trzeba mieć konkretne umiejętności praktyczne - wtedy stajesz się atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy.
Każdy etap kursu jest wypełniony praktycznymi ćwiczeniami z rzeczywistymi przykładami i problemami jakie mogą Ci się przytrafić podczas pisania w tym języku. Przez cały okres trwania kursu, pod czujnym okiem trenera - aktywnie przećwiczysz każdą poznaną technikę.

Komfortowe warunki do nauki

J&C GROUP prowadzi kursy na najwyższym poziomie - przychodząc do nas dostajesz najwyższą jakość nauki w rozsądnej cenie? • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem • Program naszych kursów jest dopasowany do rynku pracy - szkolimy tak, żebyś później mógł pracować w zawodzie, a nie tylko tak jak jest w książkach czy skryptach sprzed 5 lat. Technologia idzie do przodu w tempie błyskawicznym i tylko specjaliści, którzy cały czas są w zawodzie mogą nauczyć Cię tego czego aktualnie wymagają pracodawcy. • No i na koniec najważniejsze! Nawet najlepszy program kursu i najlepszy trener nie zmusi nikogo do intensywnej pracy w dusznej, ciemnej sali bez okien z laptopem na kolanach. Nasze kursy są prowadzone w komfortowych, klimatyzowanych salach z nowoczesnym sprzętem komputerowym (nie musisz mieć swojego komputera). Oczywiście z poczęstunkiem i serwisem kawowym gratis

Terminy i Lokalizacje

Nasze kursy prowadzimy, jako kursy zamknięte na zlecenie podmiotów zewnętrznych (w takim wypadku prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów) oraz jako kursy otwarte, gdzie zapisy przyjmujemy od każdej osoby chętnej do udziału w szkoleniu. Poniżej informacje na temat bieżących terminów kursów: